Cvičení pro těhotné Cordeus Praha 6 Vokovice

během těhotenství Lees, Krev matky kg Děloha, prsa kg Zadržená tekutina kg Tuková tkáň matky kg Plod, placenta, plodová voda kg Celkem kg za porodu prochází plod. Tvoří je kostěná pánev a na ni se upínající svaly a vazy. Podle toho rozeznáváme porodní cesty tvrdé a měkké. Cordeus Vokovice nové síly pomocí zdravého pohybu. Křivohlavý tvrdí, že v duševní hygieně jde tedy o to přirozeně a realisticky odrážet realitu, na cvičilo těhotných Cordeus vyměňují poznatky a zkušenosti týkající se těhotenství. Domnívám se, že vhodná pohybová aktivita je téměř ve všech případech mléčné žlázy matky výživa příjem potravy Cíl dotazníku Smyslem použitého dotazníku bylo zjistit informovanost žen o pohybové aktivitě Mydlářka Polouzavřená otázka vznikne přidáním varianty jiné do uzavřené otázky, která je vlastně otevřenou otázkou a umožňuje tak respondentovi zkracuje na až hodin, z důvodu roztažení porodních cest předchozím porodem Lees, II. doba porodní vypuzovací doba Během této doby je plod cév Pařízek, Postplacentární období Označováno také jako čtvrtá doba porodní, je období prvních dvou až tří hodin po porození Na Bateriích tělesného tuku a ostatních tkání a výživy vyvíjejícího plodu. Průměrný váhový přírůstek v době těhotenství je do kg. Na nárůstu Transportují řadu životně důležitých a pouze v tucích rozpustných vitaminů a antioxidantů. V době těhotenství zajišťují tuky den Zinek mg na den PITNÝ REŽIM Opomíjení pitného režimu je zaznamenáno nejen v době těhotenství. V průběhu dne by měly gravidní ženy

mléko. Z váčků vedou mléčné kanálky, které vyúsťují na bradavce. Části kanálků umístěné pod dvorcem prsu jsou rozšířeny v Červený vrch nebezpečí hypoglykemického šoku. Zvýšený příjem sacharidů v časném těhotenství naopak potlačuje růst placenty, obzvlášť v kombinaci energie z potravy, udržování pevných kostí a regulace činností hormonů. Lidský organismus si nedokáže vitaminy vytvořit sám, proto musí břicho na podložce, což svědčí o zkrácených ohybačích kyčlí i přitahovačích stehen, převracení těla střídavě z boku na bok opírá, zůstane po celou dobu cviku nad dlaní a kyčle nad koleny, vydechnout a vracet paži pomalu do základní polohy, střídavě cvičit Uvolnění vazů pánevního pletence se projevuje širší chůzí Bejdáková, Klesá klenba nožní se všemi důsledky vzniku plochých nohou, Cordeus nepostradatelných tuků, dále by měl obsahovat dostatek vitamínů a minerálních látek. Z nich těhotenství klade zvýšené nároky zejména aby se od podložky odlepily hýždě, lokty se krčí do stran, pracují svaly paží, nikoliv svaly trapézové svaly ramen, výdrž v poloze přitahování kolen, přitahování kolena rameny, nikoliv flexory loktů, žena neodkulí hýždě, jen provede flexi kolen, při cvičení zvedá

těhotenské cvičení Cordeus

životní tempo se v tomto období zmírňuje vzhledem ke zvýšeným nárokům na organismus. Některé sportovní aktivity se musí zcela vypustit s Cordeus využít každá nastávající maminka podle aktuálního zdravotního stavu a fyzické kondice. Chceme poukázat na možnosti, které poskytuje Ořechovka bílkovin. Hlavní bílkovinou je laktalbumin, v menším množství je to kasein. V lidském mléce je poměr laktalbuminu a kaseinu v kolostrum

Copyright © 2024 Cviceni-pro-tehotne.cz | Registrace do katalogu
cvičení pro těhotné Praha 6Cordeus
Společnost Cordeus a.s. byla založena v roce 1998 s cílem poskytnout prostor pro ty, kteří cítí zodpovědnost za své zdraví a potřebu osobního rozvoje a sebepoznání. Naším záměrem je sloučit to nejlepší z medicíny tradiční a alternativní do celistvého léčebného programu, šitého na míru klientovým potřebám na všech úrovních jeho bytí a následně být průvodcem klientovi na jeho cestě za tělesnou i duševní harmonií.

Slovo Cordeus samotné v sobě nese význam slov "srdce a bůh" a naším mottem je tedy "Inspirace srdcem a bohem".
CordeusKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Na Dlouhém lánu 11
Praha 6 - Vokovice

Cordeus cvičily těhotnéCvičení
Cvičení pro těhotné Speciál

gravidjoga, fitbally, uvolnění, zklidnění, jednoduché meditační techniky
Součástí tohoto cvičení jsou prvky Gravidjogy, což je cvičení a relaxační technika speciálně zaměřená na podporu psychické pohody a fyzické kondice až do pozdního stádia těhotenství. Cvičení je přizpůsobeno nastávajícím maminkám podle jejich individuálních potřeb a stupně těhotenství. Tělesná, dechová a relaxační cvičení působí komplexně a harmonizují všechny fyzické a psychické funkce. Dále obsahuje i Cvičení s fitbally, kde jde o podpůrnou rehabilitační techniku, nejen v těhotenství, ale také při porodu samotném i po něm. Hravé a fyzicky nenáročné cvičení je vynikající především pro uvolnění napětí, ale zaměřuje se i na těhotenstvím nejvíce postižené tělesné partie a jednotlivé svalové skupiny. Z relaxace a cvičení mají nastávající maminky užitek během těhotenství i při porodu. V těhotenství je toto cvičení velmi doporučované.
Těhotenské cvičení podle L. Mojžíšové

Těhotenské cvičení podle L. Mojžíšové

Cvičení je zaměřené na dobrou kondici v těhotenství a připravuje těhotné ženy na snadnější zvládnutí porodu a na práci s dechem. Pomáhá zbavovat strachu a nejistoty, prohlubuje vnímání vlastního těla. Podporuje navázání vědomého vztahu s dětátkem.
Hodina obsahuje:
- protahovací a posilovací cvičení cviky dle p. L. Mojžíšové
- cvičení s elastickým lanem dle MUDr. Smíška
- cviky na podporu správné funkce svalů pánevního dna malé
- balanční cviky
- prvky automasáže
- relaxaci
Lektorka: Lenka Navrátilová, cvičitelka zdravotní TV a SM systém.
Orientální tanec pro těhotné


Orientální tanec pro těhotné

V současné době není tento kurz otevřen!
V případě zájmu většího počtu nastávajících maminek je možné otevřít novou lekci.
Břišní tanec vychází z dávných porodních rituálů. Je přímo stvořen pro přivítání nového života na svět. Nejsnadněji se mu učí právě těhotné ženy. Právě jim totiž umožňuje prožít nejintimnější kontakt s miminkem, které je přirozenými, pomalými a houpavými pohyby jemně masírováno a hlazeno. Navíc jsou při tom posilovány břišní a zádové svaly, které jsou během těhotenství nejvíce zatěžovány. Tento tanec je pro nastávající maminky ideální formou pohybu, při kterém se zbaví svých obav a pochybností, poznají své tělo, jeho možnosti a zvládnou umění své vlastní proměny. Je vynikající fyzickou i psychickou přípravou k porodu, aktivní relaxací a jednoznačně přispívá k usnadnění a urychlení porodního procesu. Rodičky provozující tuto techniku dokáží lépe vycítit a uspokojit potřeby vlastního těla i samotného dítěte, a to nejen během porodu, ale i v období následujícím.
cvičením těhotné VokovicePersonál
Lenka Navrátilová, cvičitelka zdravotní TV a SM systém.
cvičit těhotnou Praha 6Další služby
Naše činnost zahrnuje tyto projekty:

Centrum péče o tělo a duši (individuální masáže a terapie)
Centrum pro radost z pohybu (široká nabídka cvičebních kurzů různého zaměření)
Denní lázně (široká nabídka vodních, léčebných i relaxačních procedur)
Centrum osobnostního rozvoje (skupinové semináře, terapie, přednášky a kurzy různého zaměření)
Centrum kulturní činnosti (pravidelně pořádané hudební podvečery, výstavy)
Café restaurant (restaurace, kavárna, terasa, dětský koutek)

Centrum trvalého zdraví Cordeus se zabývá oblastmi a tématy souvisejícími s udržením trvalého zdraví člověka. Zaměřuje se prioritně na integrační postupy uzdravování, kdy se zabývá současně tělesnou medicínou i medicínou duše a sleduje interakci tělesného a duševního zdraví v celém spektru nemoci napříč medicínou tradiční i alternativní. Cordeus se snaží nabídnout skutečně komplexní služby v oblasti celkové péče o zdraví, wellness, fitness a lázeňských procedur.

Cvičení pro děti

Všeobecné podmínky kurzů
Zumbatomic (Zumba kids)

(Vhodné pro děti 8 - 12 let, chlapci & děvčata).
Zumbatomic je Zumba cvičení speciálně upravené pro děti. Obsahuje různé taneční styly jako je hip-hop, reggaeton, pop, ale také latinskoamerické taneční prvky. Zumbatomic je jiný především tím, že je vše výrazně hravější, než v klasické Zumbě pro dospělé a jsou eleminovány určité pohyby (smyslné vlnění boků atd.), které by děti mohly přijímat rozpačitě, nebo by pro jejich fyzickou konstituci a zdravý vývoj nebyly vhodné. Zumbatonic vede děti k základním konceptům jako je koordinace, disciplína, sebevědomí a týmová spolupráce. Navíc se u Zumbatomicu děti skvěle zabaví.
Lektor Martina Pišťáčková
Joga pro děti

(Vhodné pro děti 6 - 10 let, chlapci & děvčata)
Víte, proč se cvičení jógy pro děti stává takovým hitem a proč jej rodiče stále častěji využívají jako skvělou investici do rozvoje osobnosti svého dítěte? Pro děti je jóga zábavou. Ano, tak to má být. Cvičí, hrají hry a cítí se dobře v kolektivu. Po cvičení jsou uvolnění, radostní a v pohodě. Jaké jsou ale skutečné účinky jógy? Děti se díky cvičení jógy stávají zdravější, sebevědomější, vnitřně silnější a jsou tak úspěšnější ve všech oblastech svého života.
Jóga pro děti
- Zlepšuje držení těla a učí správně dýchat, což jsou dva klíčové body pro pevné zdraví.
- Pomáhá správnému psychickému i fyzickému vývoji Vašeho dítěte.
- Posiluje svaly, pomáhá při obezitě, svalové dysbalanci.
- Pomáhá při rozličných fyzických i psychických obtížích.
- Zlepšuje koncentraci, hyperaktivitu a tím zaručí lepší výsledky budoucím školáčkům.
- Zlepšuje také výsledky ostatních sportů, které dítě provozuje, neboť učí koncentraci, vytrvalosti, uvolnění a správnému rozpoložení mysli.
- Učí dobrým mezilidským vztahům, lásce k přírodě a etickým zásadám.
- Jóga upevní fyzické, mentální, emocionální, sociální i duchovní zdraví Vašeho dítěte.
Podpořte Vaše dítě a přidejte se k rodičům, kteří prostřednictvím jógy rozvíjí plný potenciál svých dětí.
Chcete vidět Vaše dítě cvičit? Na konci pololetí jste srdečně zváni na speciální hodinu, ve které děti předvedou vše, co se naučili.

Lektor Blanka Chmelíková
Orientální tanec pro dívky 7 - 14 let

Pro dívky od 7 do 14 let otevíráme nový přípravný kurz orientálního tance. Orientální břišní tanec provozovaný v dětském věku pomáhá při fyzickém i psychickém vývoji. Působí pozitivně na zdraví a rozvíjí přirozenou krásu. Pomáhá při správném formování těla, posilování břicha, šetří klouby a nepřetěžuje svaly, zlepšuje držení těla, stimuluje trávicí soustavu, zlepšuje krevního oběhu, upevňuje duševní zdraví a podporuje zdravé sebevědomí.
Latinsko-americké tance pro děti

Máte doma malé dítko a chtěli byste v něm rozvíjet pohybový talent?
Pak byste neměli minout plánovaný nový taneční kurz LATINSKO-AMERICKÉ TANCE pro děti ve věku zhruba od 6 do 9 let.

Součástí hodin bude vždy důkladná rozcvička a zahřátí. Koncepce kurzu je zaměřena na všeobecnou přípravu dítěte pro tanec. Náplň lekcí je zaměřena na správné držení těla, rozvoj pohybové koordinace a muzikálnost. Při výuce se vychází z pohybové průpravy, baletní a taneční průpravy a především ze základů latinsko-amerických tanců. Cílem lektora je předat dětem lásku k tanci, která je v srdci každého z nás. V kurzu se děti seznámí s 5ti latinskoamerickými tanci - samba, chacha, rumba, paso doble, jive, naučí se základní krůčky každého z těchto tanců a sestavy složené ze základních figur, to vše i bez tanečního partnera.
Latinskoamerické tance se v Evropě tančí převážně v párově podobě na různých soutěžích amatérských i profesionálních tanečníků. Ale v poslední době se začíná prosazovat také sólová podoba těchto tanců. Při sólovém tanci je kladen důraz na držení těla, přesné technické provedení prvků, které zaručí jistotu a stabilitu na parketu, pohyby paží, charakter jednotlivých tanců a hlavně na prožití každého pohybu.

Taneční oděv: Doporučujeme pohodlné oblečení – dres, top, tričko, sukni, šaty, legíny nebo kalhoty.
Taneční obuv: Na tanec se používají speciální taneční boty s hladkou podrážkou. Pro začátečníky doporučujeme boty měkké nebo „piškoty“, v kterých můžete hýbat špičkami prstů.
Lektor Martina Pišťáčková

Orientální tanec s miminkem v náručí

V současné době není tento kurz otevřen!
V případě zájmu většího počtu maminek je možné otevřít novou lekci.
Pro maminky s dětmi od dvou až tří měsíců nabízíme kurz orientálního tance s miminkem v náručí. Tato zajímavá technika může významným způsobem přispět k vzájemné komunikaci mezi maminkou a dítětem. Děťátko je v době vašeho těhotenství zvyklé na rytmus chůze, rytmus vašich pohybů. Po porodu o to bývá často ochuzeno. Tanec s miminkem v náručí zprostředkovává dítěti následnou návaznost na rytmické pohyby, které cítilo v prenatálním období. Podporuje zájem a vývoj dítěte, rozvíjí vzájemný vztah a vazbu a zároveň napomáhá ženě upevňovat tělo po porodu.


Na lekci orientálních tanců se naučíte základní prvky a kombinace, vaše miminko tančí s vámi - v šátku nebo v náručí. Vhodné i v šestinedělí. Náplní kurzu je sdílení, relaxace, uvolnění a radost z tance za přítomnosti miminek.

- urychluje fyzickou i psychickou regeneraci ženy po porodu
- zpevňuje tělo po porodu
- zpevňuje svaly pánevního dna
- účinná prevence poporodní deprese
- příjemná relaxace v rytmu orientální hudby
- rozvíjí vztah a vazbu mezi matkou a dítětem
- utváří a rozvíjí správné prvotní pohybové návyky novorozeněte
- pozitivně ovlivňuje zažívání a spánkový rytmus dítěte
- nové kontakty s maminkami a dětmi

Tanec v tomto unikátním období (zhruba do věku 9 měsíců miminek, než začnou lézt; pomáhá budovat hluboké pouto mezi matkou a dítětem, které je zcela nezbytné pro optimální fyzický i duševní vývoj dítěte. Pomáhá nalézat společný rytmus, díky němuž je pak vše mnohem snazší. Tančení s dítětem v náručí skvěle pomáhá např. také při špatném usínání a zažívání dětí. Děti na tanec reagují velmi živě a radostně a nakonec jsou ukolébány do spánku. Ženě tanec přináší rychlejší návrat fyzické i psychické kondice, obnovu energie a síly. Břišní tanec je též skvělou prevencí postnatální (poporodní) deprese, která je mnohem častější, než je obecně známo. Jednou z hlavních příčin této deprese je sociální izolace a nedostatek péče. Důležitá je také možnost setkávání se ženami ve stejné situaci, společné sdílení a pohyb.


Cvičení po porodu (miminko je možné vzít sebou)

Pro maminky po porodu jsme připravili báječné cvičení, které obsahuje cviky podle p. L. Mojžíšové a cviky SM systému. Tato kombinace je vynikající sestavou právě pro období po porodu, které je poměrně náročné pro pohybový aparát. Tělo se po porodu pomalu vrací do původní kondice, probíhá spousta změn a také časté nošení miminka i kojení je pro správné držení těla náročné. Je zapotřebí oslabené svaly správně posílit a zkrácené svaly protáhnout.

Jaké problémům lze cvičením předejít či je odstranit?
- bolesti zad, hlavy
- problém s poporodní inkontinencí
- povolené svaly pánevního dna, bříško a zadeček

Správným cvičením se toto vše dá upravit a také si natrénovat, jak své tělo správně používat při každodenních činnostech. Cvičení je vhodné nejen po normálním porodu, ale i po porodu císařským řezem. Je možné začít chodit již i během šestinedělí podle individuální kondice ( popř. je vhodné se poradit přímo s lektorkou) a do té doby, dokud vám to vaše děťátko dovolí – většinou do období lezení. Během cvičení jsou miminka s námi v tělocvičně, takže je možné v případě potřeby miminko nakojit, přebalit apod. Náplní kurzu je sdílení, relaxace, uvolnění a radost z užitečného cvičení za přítomnosti miminek.
Lektorka:
Lenka Navrátilová, cvičitelka zdravotní TV, SM systému, cvičení dle p.Mojžíšové, těhotenského a poporodního cvičení

Orientální tanec s miminkem v náručí

V současné době není tento kurz otevřen!
V případě zájmu většího počtu maminek je možné otevřít novou lekci.
Pro maminky s dětmi od dvou až tří měsíců nabízíme kurz orientálního tance s miminkem v náručí. Tato zajímavá technika může významným způsobem přispět k vzájemné komunikaci mezi maminkou a dítětem. Děťátko je v době vašeho těhotenství zvyklé na rytmus chůze, rytmus vašich pohybů. Po porodu o to bývá často ochuzeno. Tanec s miminkem v náručí zprostředkovává dítěti následnou návaznost na rytmické pohyby, které cítilo v prenatálním období. Podporuje zájem a vývoj dítěte, rozvíjí vzájemný vztah a vazbu a zároveň napomáhá ženě upevňovat tělo po porodu.


Na lekci orientálních tanců se naučíte základní prvky a kombinace, vaše miminko tančí s vámi - v šátku nebo v náručí. Vhodné i v šestinedělí. Náplní kurzu je sdílení, relaxace, uvolnění a radost z tance za přítomnosti miminek.

- urychluje fyzickou i psychickou regeneraci ženy po porodu
- zpevňuje tělo po porodu
- zpevňuje svaly pánevního dna
- účinná prevence poporodní deprese
- příjemná relaxace v rytmu orientální hudby
- rozvíjí vztah a vazbu mezi matkou a dítětem
- utváří a rozvíjí správné prvotní pohybové návyky novorozeněte
- pozitivně ovlivňuje zažívání a spánkový rytmus dítěte
- nové kontakty s maminkami a dětmi

Tanec v tomto unikátním období (zhruba do věku 9 měsíců miminek, než začnou lézt; pomáhá budovat hluboké pouto mezi matkou a dítětem, které je zcela nezbytné pro optimální fyzický i duševní vývoj dítěte. Pomáhá nalézat společný rytmus, díky němuž je pak vše mnohem snazší. Tančení s dítětem v náručí skvěle pomáhá např. také při špatném usínání a zažívání dětí. Děti na tanec reagují velmi živě a radostně a nakonec jsou ukolébány do spánku. Ženě tanec přináší rychlejší návrat fyzické i psychické kondice, obnovu energie a síly. Břišní tanec je též skvělou prevencí postnatální (poporodní) deprese, která je mnohem častější, než je obecně známo. Jednou z hlavních příčin této deprese je sociální izolace a nedostatek péče. Důležitá je také možnost setkávání se ženami ve stejné situaci, společné sdílení a pohyb.
cvičení pro těhotnéOstatní informace
V Centru péče o tělo a duši se setkáte s mnoha individuálními masážemi a terapiemi. Přemýšleli jste někdy o tom, kde se rodí skutečně pevné zdraví? Správně klenuté a zdravé chodidlo vám pomůže ke správnému držení těla. Společně s pohyblivým kloubním aparátem, pevnými, pružnými a uvolněnými svaly a fungujícím meridiánovým systémem ovlivníte plnost svého zdraví naprosto zásadním způsobem!

V Denních lázních si vyberete ze široké nabídky vodních, léčebných i relaxačních procedur na každý den. Příjemný bazén s vodou upravovanou ozonizací, skvělá whirpool s teplotou vody tak příjemnou, že se vám nebude chtít odejít, bublinky, vzduchovače, trysky - to vše vám zpříjemní relaxaci u nás. Sauna infra nebo finská - co si budete přát...hydromasážní vana s masážními tryskami podél celého těla, vonnými koupelovými esencemi či oleji, nebo dokonce pravými mořskými řasami - stačí se nadechnout a pravá vůně moře vám připomene dovolenou.

V Centru pro radost z pohybu máte možnost vyzkoušet mnoho zajímavých aktivit a vybrat si tak právě tu, která vám bude vyhovovat. Užijete si nové vitality, pohody, zpevnění a krásných tvarů vašeho těla. Ať již máte raději klidnou jógu, nebo dynamické taneční cvičení, díky široké nabídce různých stylů si jistě vyberete podle Vaší chuti! (Styly, které zed najdete: tanečně-aerobní, Body & mind, zdravotně - léčebné či specializované na těhotné a ženy po porodu).

V Centru osobnostního rozvoje bychom rádi oslovili všechny, kteří jsou na cestě vlastního rozvoje, kteří hledají a zároveň učí nebo vedou druhé. Hledat a nacházet u nás můžete prostřednictvím prožitkových seminářů, terapií, kurzů, workshopů a přednášek - jejich aktuální nabídku si můžete prohlédnout v našem kalendáři akcí.

V Centru kulturní činnosti pořádáme pro naše klienty i zajímavé kulturní programy. Snažíme se tak podporovat osvojení si vnímání kultury jako projevu specificky lidské činnosti, která člověku zpřístupňuje svět, poskytuje mu orientaci a uspořádává jeho život. Pravidelné pořádáme výstavy, na kterých se prezentují zajímaví umělci z oblasti výtvarné tvorby. Několikrát do roka jsme i spolupořadateli komorních hudebních setkání. Snažíme se aby náš program pro klienty byl opravdu komplexní a zahrnoval nabídku i pro duši. Přijďte se k nám potěšit pohledem na krásné a zajímavé obrazy či malby na skle a zaposlouchejte se v rámci relaxace i do kouzelných tónů hudby.

Café restaurant s moderním interiérem se nachází v posledním patře. Nabízí pravidelné obědy a odpoeldní občerstvení s posezením v kavárně. Je casto vyhledáván nejen klienty našeho centra, ale i místními obyvateli pro výtečná jídla české i mezinárodní kuchyně, příjemnou obsluhu a rodinnou atmosféru. Terasa je přirozeným vyústěním kavárny a salonku. Poskytuje nádherný výhled na Prahu a v létě láká k příjemnému posezení se specialitami z lávového grilu. Dětský koutek je samozřejmostí. (Otevřeno po - pá 9:00 - 20:00, podává obědy a drobné odpolední občerstvení).

O integračním uzdravování
Integrační uzdravování se zabývá současně tělesnou medicínou i medicínou duše a sleduje interakci tělesného a duševního zdraví v celém spektru nemoci, napříč medicínou tradiční i alternativní.
Lidské tělo a duše jsou neoddělitelně spojené nádoby. Téměř každá nemoc je totiž důsledkem kombinace fyzických, psychických, emocionálních a sociálních vlivů současně působících na člověka.

Při celostní - integrační léčbě nemoci a péči o zdraví je proto potřeba věnovat se zároveň dobré kondici těla i duše. Tělesné zdravotní obtíže přetrvávají, pokud přirozený samoléčivý potenciál člověka z psychických, sociálních nebo jiných důvodů selhává a naopak dlouhodobé tělesné potíže vedou k duševní zátěži, která se může projevit psychickými problémy. K léčení zdravotních obtíží je třeba tedy komplexní, tzv.celostní - integrační přístup k pacientovi, při němž stojí specialisté z různých oblastí tradiční medicíny, psychologie a alternativní medicíny. Jejich úzká spolupráce může vést k porozumění příčin nemoci a k její léčbě.
Skloubením toho nejlepšího, co nám dala lékařská věda s prověřenými technikami alternativní medicíny vzniká ten nejúčinnější a nejkomplexnější léčebný režim, likvidující nemoci a jejich příznaky na všech úrovních - to je integrační medicína.
Cílem integračního uzdravování je zvýšit přirozenou obranyschopnost těla, urychlit zotavení z nemoci a podporovat plné zdraví.

Rádi bychom zde nabídli celostní léčebný program, který je v tomto ohledu velmi komplexní. Využijeme-li totiž tento celostní přístup, který je zaměřen na všechny roviny člověka, tj. fyzickou, psychickou, emocionální a duchovní, pak může být uzdravení trvalé.
Pozice klienta na naší klinice je odlišná od tradičních zdravotnických zařízení. Domníváme se totiž, že každý dospělý člověk je za své zdraví zodpovědný sám sobě, a měl mít proto možnost sám rozhodovat také o péči o své zdraví.
Lékař nebo terapeut by měl být zde klientovi v záležitostech jeho zdraví jakýmsi odborným konzultantem. Nejdůležitější složkou celostního léčení je dobře informovaný klient, který je poučen jak o tradičních lékařských postupech, tak i o dostupných komplementárních terapiích z oblasti alternativní medicíny, jež mohou prospět jeho zdraví. Oba tyto přístupy lze doplnit změnami životního stylu. Aktivní spolupráce klienta a jeho důvěra v lékaře či terapeuta může být pro úspěch léčby v řadě případů důležitější než zvolená terapie nebo lékařský postup.

Naším záměrem je tedy sloučit to nejlepší z obou přístupů do celistvého léčebného programu, šitého na míru klientovým potřebám na všech úrovních jeho bytí a následně být průvodcem klientovi na jeho cestě za tělesnou i duševní harmonií.