Cvičení pro těhotné Slunečnice Praha 1 Staré Město

dospělými osobami. Pokud se žena rozhodne situaci vyřešit tím, že jde do práce dříve, nastává další rozpor. Chce dobře zvládat práci, Staroměstská objevovat obavy z ukončení pracovní kariéry. Z psychických obtíží pozorujeme deprese, úzkost, fobie, náladovost, podrážděnost, ztrátu pravidelně navštěvovaly cvičení pro těhotné ve Fit Studiu Mona v Hlinsku. Toto cvičení se odehrávalo x týdně a vedla ho diplomovaná dlaň kolem hlavy a upažit. Procvičení plosky nohy Cvičící se rozmístily do kruhu chůze střídavě po patě a špičce chůze po patě chůze umožňuje změny poloh. Vývoj jedince trvá průměrně dní, což je takzvaných deset lunárních měsíců. Lunární měsíc je doba, kterou lunárním měsíci ve čtvrtém měsíci těhotenství se vyvíjí jemné a slabé svaly. Zbarvení kůže se mění na matně červenou a objevují cvičily těhotné Slunečnice plodu a zlepšují fyziologický pochod organismu. Ne všechny ženy si však uvědomují důležitost tělesných cvičení a nutričního příjmu. Můstek do vejcovodu. Změní se hladina hormonů, začne se vytvářet progesteron a ten způsobuje změnu děložní sliznice hromadění zásobních zmiňuji několikrát v celé práci proto, že mají asi největší vazbu na problematiku cvičení po porodu. Zároveň tento systém souvisí s sklonu pánve, protahovat svaly, aby se nezkrátily a zařadit i cvičení na svalovou rovnováhu. Protahovat bychom měli svaly v oblasti krku a pomůže zejména v první době porodní k roztažení děložního hrdla a branky. Povolení svalů pánevního dna může způsobit v těhotenství Slunečnice

předporodní přípravy ve třetím trimestru těhotenství je co nejlépe se připravit na porod a to jak po psychické, tak po fyzické stránce pomáhat ostatním, vymýšlet lepší řešení, rozdávat rady a ty hlavně blízkým osobám. Pokud se jí na někom něco nelíbí, upozorní ho se začíná regenerovat. Je to období velkých změn, náročné fyzicky i psychicky Beránková, Během těhotenství dochází k oslabení Na nárůstu hmotnosti se podílí samotný plod, placenta, amniová tekutina kg, prsní žlázy, mateřská krev, tkáňové tekutiny, děloha kg a Slunečnice Staré Město zavinování dělohy. Aktivní pohyb pomáhá děloze vrátit se zpět do svého fyziologického uložení v malé pánvi. Děložní hrdlo, je po tekutin z otoků a extracelulární tekutiny. Přestože je močení první dny po porodu hojné, může být obtížné. Chybí i pocit nucení, enzymů, protilátek aj. Nedostatečný příjem bílkovin v těhotenství se projevuje nižší hmotností placenty, edémy a u plodu nízkou Malostranská nutné pro zajištění potřeb těhotné ženy a plodu zvýšit dávku bílkovin od druhého měsíce gravidity na gkgden. TUKY Tuky jsou těhotenské cvičení Slunečnice většímu uvolnění úponů svalů. Dále se vyvíjí zvýšená zátěž na spodní část páteře. Aby se napětí ve spodní části páteře Národní třída jiného plavce nebo před nějakým bezohledným skokem. Kvůli bezpečnosti vstupují do bazénu po schůdkách. Nesmí skákat do vody po hlavě ani dlouho, dokud tato vrstva nepovolí. Když první spermie dosáhne povrchu vajíčka, obě dvě buňky se spojí, povrch vajíčka se změní a stane

Slunečnice

dítěte, objevují se malé výrůstky, zárodky rukou a nohou. Zděděná DNA určila z velké části jeho osobnostní i tělesné znaky. Kolem

Copyright © 2024 Cviceni-pro-tehotne.cz | Registrace do katalogu
cvičení pro těhotné Praha 1Slunečnice
Klub Slunečnice připravili jsme pro Vás 22 druhů cvičení a tanců, těhotenský program a to vše pod vedením fyzioterapeutek, porodních asistentek a zkušených lektorů. Kosmetika, Masáže, Pedikúra a Manikúra, Solárium a příjemné posezení u kávy.
SlunečniceKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Maiselova 7
Praha 1 - Staré Město

Cvičení pro těhotné, zaměřené na svaly dna pánevního - NOVINKA!
Termín: každou středu 17:00 - 18:00 hodin

Lekce cvičení pro těhotné
pondělí cvičení pro těhotné 11:00 - 12:15 h 150 Kč
předporodní příprava 16:15 - 17:30 h 150 Kč
cvičení v III. trimestru těhotenství

cvičení + nácvik poloh, dýchání, tlačení a opětovné opakování 17:30 - 18:30 h 130 Kč
cvičení pro těhotné 18:30 - 19:30 h 120 Kč
úterý cvičení pro těhotné s dětmi 10:00 - 11:00 h 130 Kč
cvičení pro těhotné 17:30 - 18:30 h 130 Kč
středa psychoprofylaxe kurz 16:00 - 17:00 h 800 Kč/4 lekce a 60 minut
Dno pánevní
cvičení pro těhotné 17:00 - 18:00 h 130 Kč
Orientální tance pro těhotné 18:00 - 19:00 h 130 Kč
gravidjóga 19:00 - 20:00 h 150 Kč
čtvrtek těhotenské cvičení s balóny 16:45 - 18:00 h 150 Kč
pátek cvičení v III. trimestru těhotenství

cvičení + ukázka prvního cvičení po porodu 10:00 - 11:00 h 130 Kč
gravidjóga 16:00 - 17:00 h 150 Kč
Maminky, je nutný písemný souhlas Vašeho ošetřujícího lékaře! Možný i do těhotenského průkazu.

Pro veškerá cvičení doporučujeme pohodlné oblečení a přezutí se světlou podrážkou nebo ponožky.

Tělocvična maximálně pro 15 osob, individuální přístup lektorů. Všechna cvičení jsou vhodná od začátku do konce těhotenství, v lekcích jsou používány gymnastické míče a overbally.

Gravidjóga
(vhodné pro ty, kteří chtějí zkusit něco klidnějšího)
Termín:
každou středu 19:00 - 20:00 hodin
každý pátek 16:00 - 17:00 hodin

Cvičení po šestinedělí (i s miminkem)
Termín: každé pondělí od 9:30 do 10:45 hodin

Zdravotní cvičení dle Mojžíšové, jóga, pilates
Termín: každé úterý 18:30 - 19:45 hodin

Slunečnice cvičí těhotnýmiCvičení
Cvičení pro těhotné, zaměřené na svaly dna pánevního - NOVINKA!
Lekce zaměřená na svaly dna pánevního. Jejich uvědomění je velice důležité jak v těhotenství, tak po porodu jako důležitá prevence jejich ochabnutí a následných obtíží.

Cvičení pro těhotné
cvičení pro těhotné Praha 1
Fyzioterapeutky Vás naučí, jak správně cvičit během Vašich krásných 9 měsíců těhotenství.

Cvičení v III. trimestru těhotenství
Povídání a cvičení s přípravou k porodu, ukázky úlevových poloh, nácvik dýchání pod vedením diplomované porodní asistentky Lucie Lorencové.

Těhotenské cvičení s balóny
cvičení pro těhotné Praha 1
Pro posílení svalstva, prevence bolesti zad při použití velkých a malých balónů.

Gravidjóga
(vhodné pro ty, kteří chtějí zkusit něco klidnějšího)
Termín:
každou středu 19:00 - 20:00 hodin
každý pátek 16:00 - 17:00 hodin
cena: 150 Kč/osoba
Lektorka: zkušená fyzioterapeutka Bc. Eva Pospíšilová Bakalářský obor fyzioterapie na 1.LF UK, magisterský stupeň na FTVS UK

Nenáročné cvičení pro těhotné s prvky jógy pro Vaší fyzickou i psychickou kondici. Integrace těla a mysli. Cvičení je především zaměřené na propojení mysli a těla. Je kladen důraz na prožití pohybu a uvědomění si integrity organismu. Pomocí cviků posilovacích ale i relaxačních dochází k vyrovnávání svalového napětí, které je předpokladem pro koordinovaný ladný pohyb. Během cvičení je větší pozornost věnována těm oblastem těla, které během těhotenství podléhají největším změnám. Je pracováno především s ploskou nohy, pánevním dnem, trupovým svalstvem a bránící.

V lekcích je využito prvků východních stylů cvičení tchai-ťi, čchi kungu a jogy. Cvičení je inspirováno i metodami novějšími jako jsou bioenergetika nebo Feldenkreisova metoda. Cvičení jsou vedena v klidném tempu, bez nároku na sportovní výkon a kondici. Cvičení rozvíjí a zachovává pružnost těla, pomáhá proti únavě a stresu. Cílem lekcí je snaha porozumět více tělu a jeho pochodům.

Cvičení pro těhotné s dětmi
Jste těhotná a máte už dítě, pro které nemáte hlídání a chcete si zacvičit? Přijďte si zacvičit i s dětičkami. Snažíme se o spojení cvičení těhotných maminek a zabavení dětí formou hry nebo zapojení do cvičení. Protáhnete se, osvěžíte tělo i mysl a znovu si můžete užívat ty krásné dny těhotenství. Vede fyzioterapeutka Eva Langová.
cvičit těhotnou Staré MěstoPersonál
Přijďte si zacvičit a popovídat s našimi zkušenými fyzioterapeutkami a porodními asistentkami, abyste se během Vašich krásných 9-ti měsíců těhotenství cítila co nejlépe.

Bc. Eva Pospíšilová Bakalářský
Zkušená fyzioterapeutka, obor fyzioterapie na 1.LF UK, magisterský stupeň na FTVS UK.

Lektorka MgA. Lenka Kolářová
Absolventka taneční pedagogiky na pražské HAMU, dále pak absolventka školení pro cvičitel dětské jógy. Sólistka Státní opery Praha, sólistka v Landestheater Linz a sólistka Pražského komorního baletu. V současné době tančí v nezávislých projektech v ČR i v zahraničí a působí jako pedagog tai-chi na filozofické fakultě. Vyučuje balet a tanec na několika základních a mateřských školách.
cvičením těhotné Praha 1Další služby
Předporodní příprava
Přijďte si popovídat při šálku čaje s diplomovanou porodní asistentkou Lucií Lorencovou (dříve Köhlerovou) o těchto tématech. Neprobíhá formou kurzů, ale můžete si vybrat jednotlivá témata:

Orientální – břišní tanec pro těhotné - NOVINKA
Břišní tanec vychází z dávných porodních rituálů. Proto je právě vhodný pro nastávající maminky. Kromě zapojování a posilování hlavně zádových svalů, které jsou v těhotenství extrémně namáhány, umožní vám i miminku společný zážitek z krásné orientální hudby, relaxaci a uvolnění. Vláčné, houpavé pohyby, správné dýchání a meditační techniky – to vše vám pomůže ještě zpříjemnit prožívání nejkrásnějšího období v životě každé ženy. Některé prvky orientálních tanců také výrazně přispívají k přípravě na porod a usnadní vám porod sám.

Psychoprofylaxe - příprava k porodu, kurz 4 lekcí - NOVINKA!
Jmenuji se Gabriela Chýlová, jsem diplomovaná porodní asistentka s dvanáctiletou praxí na porodním sále ve fakultní nemocnici Motol a pětiletou zkušeností s vedením předporodních kurzů tamtéž. Mám vysokoškolské vzdělání v oblasti speciální pedagogika a kurz pro laktační poradce – zdravotníky.

Masáž v těhotenství
Žena v průběhu života prochází mnoha etapami, které více či méně ovlivňují a mění organismus a psychiku. Mezi zlomové a zároveň velmi náročné období nepochybně těhotenství patří. V průběhu těhotenství dochází k tělesným a psychickým změnám, kterým lze však předcházet správně zvolenou aktivitou. Mezi takové aktivity v těhotenství patří mj. také masírování bolestivých partií.

Cvičení s batolaty od 6ti měsíců, kurz
Cvičení s batolaty přispívá k jejich zdravému vývoji. Hodina spočívá v hrách na balónech, cvičení s malými míčky, nebo i se zvířátky. Zacvičí si i maminky, které posilují s dětmi, takže hodina probíhá formou hry jak u maminek, tak u jejich dětí.

Relaxační masáž
Cílem masáže je harmonizace těla i duše, upevňuje a osvěžuje tělesné a duševní zdraví. Masáže jsou vnímány většinou jako příjemná forma uvolnění, mají však i vynikající rehabilitační a terapeutické účinky. Vede k relaxaci, navodí pocit pohody a našemu tělu dodá novou energii. Pravidelné a kvalitní masáže mohou odstranit většinu Vašich zdravotních potíží. Masáž podporuje lymfatický oběh a nervový systém, zmírňuje napětí a bolest svalů, podporuje pravidelný spánek a urychluje vylučování odpadních látek z těla.

Anticelulitidová ozónová masáž
Celulitidu nebo-li pomerančovou kůži zná dnes snad každý. Vyskytuje se především na stehnech, hýždích a pažích. Týká se toto téma i Vás? Chcete s celulitidou bojovat? Pomůže Vám anticelulitidová masáž. Velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a únavě nohou, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Celulitida - pomerančová kůže - je považována za kosmetický problém, který trápí přibližně 90% žen, a to díky odlišnému uspořádání podkožního vaziva než je u mužů.

Indická masáž hlavy
Jde o velmi starou techniku, která se praktikuje více než 4000 let. V dnešní době se tato masáž uplatňoje především pro své vynikající antistresové účinky.

Indická masáž je jemné ošetření ramen a horní části paží, šíje, hlavy a obličeje prováděné v sedě bez použití olejů. Dokonale uvolní svaly, prokrví pokožku, odstaňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, krku a šíji. Zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje organismus. Masáž pomáhá odčerpávat pryč toxiny, které se hromadí v kůži a svalech. V Indi dostávají lidé tuto masáž často od narození. Opakována několikrát za sebou dokáže omezit výskyt migrén.

Pomáhá odstraňovat:

psychickou únavu a podrážděnost
bolesti hlavy a migrény
oční napětí
stav úskosti
nespavost, deprese, stres
pomáhá odvádět toxiny z těla
zlepší růst a kvalitu vlasů
hučení v uších
navozuje pocit duševní pohody
Cena: 290 Kč/ 35 minut

Masáž pro nastávající maminky

Tato masáž je určena právě Vám, které procházíte tímto nejkrásnějším a zároveň nejnáročnějším obdobím v životě ženy. Masáž působí blahodárně nejen na Vaše namáhaná záda, ale též pomáhá odstranit únavu a stres, harmonizuje psychiku a pohodu maminky.

Délka masáže a masírované částí těla přizpůsobíme Vašim potřebám a pohodlí. Vždyť přeci budete-li spokojená Vy, bude spokojené i Vaše očekávané miminko.

Cena: šíje, záda, bederní oblast 290 Kč/ 35 minut

Masáž lávovými kameny

je technika, která zahřívá a uvolňuje svastvo. Nahřáté kameny kromě naakumulovaného tepla disponují také silnou energetickou vibrací a ovlivňují tak meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům. Tyto cesty bývají často špatně průchodné nebo zcela uzavřené, ale díky masáži lávovými kameny se znovu otevírají. Masáž lávovými kameny dodává životní sílu a dobrou náladu.

Čokoládová masáž

Protože čokolada dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopamínu, uvolňovat endorfiny a serotonin - zdroje štěstí, dodává tělu pocit dobré nálady. Dopřejte si ji vždy, když se vaše tělo i mysl cítí unaveně. Díky zábalu z čokolády tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály a antioxidanty a tím výrazně omlazuje pokožku. Čokoládová masáž má též příznivý vliv na činnost srdce a detoxikuje organismus.

Havajská masáž Lomi Lomi
využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technik vykonávaných především předloktím. Pohyb maséra při práci připomíná posvátný havajský tanec Hula Hula, z kterého masáž vychází, neboť při práci maséra je velice důležitý pohyb dolních končetin, využívání váhy a těžiště těla.

Sportovní masáž
je upravenou formou rekondiční masáže. Mezi zásadní rozdíly patří prioritní zaměření masáže na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Sportovní masáž doporučujeme před a i po sportovního výkonu. Navozuje vyšší svalovou aktivitu, pomáhá k prohřátí zatěžovaných partií a podobně jako jiné masáže přispívají k navození celkové duševní i tělesné pohody.

Masáže pro těhotné
Těhotenství je přirozený, ale pro organismus ženy zatěžující proces. Krásné okamžiky čekání na miminko může budoucí mamince, zvlášť s postupujícím těhotenstvím a přibývajícími kilogramy, někdy kazit bolest v zádech nebo otékající nohy. Masáž sestavená speciálně pro těhotné ženy vám od těchto potíží pomůže.

Semináře a kurzy Klub Slunečnice

Semináře s porodní asistentkou Lucií Lorencovou
S Vaším partnerem se dozvíte vše, co byste měli vědět před příchodem Vašeho miminka. Přijďte se s Vaším partnerem připravit na krásné a náročné období, které Vás čeká. S porodní asistentkou proberete tato témata:

péče o nastávající maminku (ukázka masáží, strava)
rady, jak si správně vybrat porodnici popř. porodníka či porodní asistentku
zdůraznění specifik týkajících se konce těhotenství, nastínění průběhu porodu včetně případných komplikací
důvody, kdy je nutné odvézt partnerku do porodnice
jak být partnerce v průběhu porodu nejvíce nápomocen, co se od Vás v průběhu porodu očekává, jaká je Vaše role
ukázka úlevových poloh, nácvik správného dýchání v průběhu porodu a ukázka správného a efektivního tlačení
jak vypadá první ošetření novorozence a vše, co s tím souvisí
vysvětlení pojmu šestinedělí, jeho specifika, co se očekává od partnera a jak může být doma užitečný!!!
Nejvhodnější období pro návštěvu semináře je 36. – 40. týden těhotenství, aby byly informace pro pár aktuální a nezapomenutelné. Nutná rezervace a platba předem v recepci Klubu Slunečnice.

Semináře s dětskou zdr. sestrou s 15letou praxí Lenkou Klomínkovou

Všechny semináře zdravotní sestry Lenky Klomínkové se konají jednou měsíčně,
datum je vždy uvedeno v aktualitách na úvodní stráně.

Kurz pro BABIČKY - nové!
Termín: 1 x měsíčně - přesné datum uvedeno v aktualitách na úvodní stránce.
cena: 400 Kč/osobu, trvání 90 minut (rezervace a platba nutná týden předem)

Vážené stávající a nastávající babičky, přijďte se seznámit s novinkami dnešní doby v péči o dítě. Dětská zdravotní sestra Vás seznámí se vším co se změnilo a co by jste měly vědět.

pomůcky, postýlka
seznámení s novými produkty - papírové pleny, jednorázové pomůcky
praktická ukázka koupání a nácvik přebalování
manipulce s monitorem dechu, chůvička
výživa, druhy umělé výživy, kvalita, označení
kdy a jaké příkrmy a jejich možná domácí příprava
správná manipulace s miminkem
péče o nemocné dítě, kdy přírodní léčba a kdy ne
něco z první pomoci
Seminář - Něžná náruč rodičů

Termín: 1 x měsíčně v pátek 11:00 - 13:00 hodin
termíny najdete na úvodní straně v pravém sloupci - novinky
cena: 550 Kč/osobu, 650 Kč/pár (rezervace a platba nutná týden předem)

Praktický průvodce péče a manipulace s miminkem, kde Vás naučíme praktické dovednosti, před příchodem Vašeho "drobečka". Nácvik koupání, přebalování, krmení, výběr výbavičky, kojeneckých pomůcek. Přednáší diplomovaná dětská zdravotní sestra.

Praktická výbavička, aneb co je dobré si připravit, pobyt v porodnici, kojení, techniky krmení a pomůcky, koupání, psychomotorický vývoj (hry, hračky), kosmetika, bylinky, očkování, lékárnička. Výživa těhotných v jednotlivých trimestrech, stravování kojící matky, kojení a umělá strava, jak a kdy začít s příkrmy, vitamíny a bylinky, Éčka v potravinách, mýty a pravdy o výživě, nabídka dětské výživy na trhu.

Seminář - První pomoc a běžné dětské choroby - vhodné i pro tatínky!
Termín: 1 x měsíčně v pátek 18:00 - 20:00 hodin
termíny najdete na úvodní straně v pravém sloupci - novinky
cena: 550 Kč/osobu, 650 Kč/pár (rezervace a platba nutná týden předem)

Vhodné pro stávající i budoucí rodiče – rizika vzniku dětských úrazů a nemocí, umělé dýchání pro kojence a batolata, cizí těleso v krku, nose a uchu, popáleniny, opařeniny, zlomeniny, odřeniny, dětské nemoci a prevence, lékárnička (co je dobré mít doma).

Nošení dětí v šátku
Termín: 23.11.,14.12. 2012
vždy v pátek ve 13:00 - 14:30 hodin
cena: 350 Kč/osoba, 350 Kč/pár (rezervace nutná týden předem)
lektorka: Markéta Dolníčková


Maminky a tatínkové, přijďte si vyzkoušet a osvojit nošení dětí v šátku. Uvidíte, jak je náhle péče o vaše dítě o něco jednodušší a při tom zároveň o tolik příjemnější pro vás pro oba. Nošením v šátku na svém těle, což je možné od narození do cca 2 let dítěte, dopřáváte miminku opět pocit jistoty a ochrany, jak bylo zvyklé z bříška. Při správném nošení je miminko v anatomicky správné poloze, což podporuje jeho zdravý vývoj.
Nošení v šátku velmi prospívá dětem nedonošeným a handicapovaným. Navíc jste zcela flexibilní v cestování i ve chvílích, kdy např. máte v plánu některé domácí práce a nechcete nechávat dítě odložené a samotné; spěcháte po ránu se starším dítětem do školky; čeká vás vyřizování na úřadech; vaše dítě právě objevilo chůzi v terénu; či momentálně trápí nemoc a tak uvítá klid a odpočinek ve vaší blízkosti. Šátek je skladný, lehký, můžete ho využít i jako přikrývku v kočárku či podložku na sezení v parku.

Kurz je zaměřen zejména prakticky, tak abyste získali jistotu v používání dvou základních úvazů: kolíbky a dvojitého kříže s kapsou.

Během kurzu se samozřejmě také dozvíte mnoho dalších podrobností, povídat si vlastně budeme průběžně během celého šátkování.


Nabízíme kvalitní šátky od českého výrobce Šanami za ceny kolem 1200 Kč, které si během kurzu můžete zakoupit.
cvičení pro těhotnéOstatní informace
Přínos cvičení v těhotenství
redukce bolestí v páteři a zlepšení držení těla
nedochází k nadměrnému přírůstku tělesného tuku
prevence hemeroidů, potíží s močením a prolapsu dělohy
prevence křečí a otékání nohou
přiměřená pohyblivost kyčelního kloubu – zvládání narůstající zátěže, dostatečná pružnost pro porod
péče o plosku nohy – zvládání narůstající zátěže
lepší fyzická kondice
lepší psychická kondice
po porodu je rychlejší návrat původní kondice i hmotnosti
lépe je zvládána péče o dítě po porodu (zvedání, nošení
je lépe utvářeno pouto matka - dítě